Usługi fotograficzne

Zdjęcia do dokumentów to bardzo często konieczność, a co powszechne nie bardzo lubimy się nimi chwalić. Wymagane są do wydania dowodu osobistego, paszportu, do prawa jazdy czy wizy do USA.

Nasze profesjonalne studio fotograficzne wyposażone jest w specjalne pomieszczenie do wykonywania zdjęć do dokumentów. Każdy rodzaj fotografii wymaga innych kryteriów wykonania. Należy pamiętać, że połową sukcesu udanego zdjęcia jest wypoczęta, wyspana twarz, a reszta zależy od umiejętności fotografa.

Nasz zakład fotograficzny w Jaśle oferuje:

Zdjęcie do dowodu osobistego, paszportowe i zdjęcie do prawa jazdy

Aktualne kryteria dotyczące zdjęcia do wyżej wymienionych dokumentów wymagają od osoby fotografowanej pozycji frontowej, a nie z lewego profilu. Osoba powinna patrzeć na obiektyw najbardziej naturalnym wyrazem twarzy, oczy nie mogą być przymrużone. Nie można mieć ciemnych okularów, nakrycia głowy i zasłoniętej twarzy. Ważne jest, żeby widoczne były brwi. Wymiar fotografii wynosi 3,5 cm x 4,5 cm. Warto pamiętać, że poprawne zdjęcie do dokumentów to podstawa.

Zdjęcie do legitymacji szkolnej

Wymogi dotyczące wytycznych odnośnie zdjęcia do legitymacji szkolnej są przeważnie z góry określane przez placówkę szkolną. Najczęściej wykonuje się z lewego półprofilu. Podczas robienia zdjęcia osoba fotografowana nie może mieć okularów z ciemnymi szkłami, nakrycia głowy, a oczy powinny być wyraźne. Natomiast tło jasne i jednolite.

Zdjęcie do legitymacji studenckiej

Wymogi dotyczące zdjęcia do legitymacji studenckiej są takie same jak do zdjęć dowodowych.

Zdjęcie do wizy USA

Na zdjęciu do wizy do Stanów Zjednoczonych konieczna jest pozycja frontowa, dozwolone jest posiadanie nakrycia głowy. Nie można mieć okularów, powinno być kolorowe, a tło jasne i jednolite. Co ważne zdjęcie do wizy USA musi być wykonane w ciągu ostatnich 6 miesięcy.

Zdjęcie do dyplomu

Podobnie jak w przypadku legitymacji szkolnej, tak i tu każda uczelnia ma swoje wymagania odnośnie wielkości fotografii. Zdjęcie do dyplomu wykonywane jest z lewego półprofilu. Zdarza się, że uczelnie wymagają, aby na fotografii było odsłonięte lewe ucho. Jeśli wymagają tego powody religijne można mieć nakrycie głowy, a osoby z wadą wzroku ciemne okulary.

Zdjęcie biometryczne

Zadaniem tego zdjęcia jest wyeksponowanie stałych cech biometrycznych twarzy: tęczówka, kształt ust i uszu, geometria twarzy. Podczas robienia fotografii nie wolno mieć na sobie niczego co utrudniałoby identyfikację. Nie można używać kolorowych soczewek kontaktowych. Osoba fotografowana ustawiona jest w pozycji frontowej, oczy muszą być wyraźne, a twarz naturalna bez żadnych gestów mimicznych.

Zapraszamy do korzystania z naszych usług fotograficznych.
Masz pytania? Zadzwoń: 508 648 682